Otomotiv Elektroniği
 
SANEL, 1980 yılında otomotiv ana sanayine elektronik cihazlar üretmek amacı ile kurulmuş ve geçen süre içerisinde, gerek Türkiye gerek Avrupa’da üretim yapmakta olan otomotiv ana sanayi üreticileri için elektronik sistem ortağı olmuştur.

SANEL global pazardaki rekabette gerekli koşulları sağlayabilen kuruluşların başarılı olacağı gerçeğinden hareketle, Avrupa’nın önemli sanayi ülkelerine distribütörleri vasıtasıyla ihracat yapmaktadır.

SANEL, tarafından yüksek kalitede üretilen Yedek parçalar, bütün Türkiye’yi kaplayan ana dağıtım şirketleri ve onlara bağlı ortaklar zinciri ile tüketicilere ulaştırılmaktadır.

SANEL İstanbul Maltepe de kurulu kendine ait 4000 m2 kapalı alanı olan üretim binasında kusurdan arındırılmış kıymeti, kaynakları kayıpsız kullanarak, hızlı ve hatasız süreçler ile üretimini sürdürmektedir.
 
 
SANEL kalite yönetim sistemi , 2007 senesinden itibaren TÜV NORD tarafından ISO/TS 16949:2002 standartlarına uygun bulunmuş ve belgelendirilmiştir.

SANEL tarafından üretimi yapılan ürünler Alman Emitel laboratuarlarında EMC testlerinden geçtikten sonra Federal Araç Ofisi KBA tarafından e1/E1 belgeleriyle sertifikalandırılmaktır.

Bünyesindeki tasarım ve mühendislik bölümlerince geliştirilmiş 300 ün üzerinde ürün çeşidine sahip olan SANEL yıllık 2 milyon elektronik cihaz üretme 30 milyon komponent dizgi kapasitesine sahiptir.

Üretim prosesleri otomatik SMD dizgi makinelerinin yanı sıra tam otomatik manüel dizgi hattıyla gerçekleştirmektedir. Kendi bünyesinde mekanik, elektro-mekanik, elektronik, statik boyama, kablolama ve krimpleme imkanına sahip olan SANEL, tüm üretimini % 100 kontrolden geçirmektedir.

Tüketicinin hızla değişen beklentileri, ürün ve hizmet geliştirmenin önemini arttırmıştır. SANEL’in ilkesi Sürekli değişen ve gelişen otomotiv sektöründe üretim yapmanın sorumluluğuyla müşterilerine uygun fiyat, hızlı tedarik ve uluslararası kalite ile en iyi hizmeti en yüksek performans ile sunmaktır.
 
OTOMOTİV ANA SANAYİ MÜŞTERİLERİMİZ
Ford Otosan, Türk Traktör Fabrikası, Otokar, Otoyol, Karsan, Beldeyama, Uzel, BMC, Askam, Alçelik, Güleryüz, Çelik Motor, M.A.N., Temsa, Mercedes-Benz Türk, Anadolu Isuzu, Ramzey.
 
OTOMOTİV YAN SANAYİ MÜŞTERİLERİMİZ
Murat Ticaret, Ege Sogutmacılık (Safkar), Nursan, Farplas, Farhym, Sa-ba.
Sanel üretiminin önemli bir kısmını da ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır..
İhracat yaptığımız ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Belçika, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, USA, Yunanistan, Mısır, İran, Fas, Macaristan bulunmaktadır.
 

Tüm hakları SANEL SANAYİ ELEKTRONİĞİ İMALAT VE TİCARET A.Ş. Aittir
© 2009

anasayfa  I  hakkımızda  I  kalite  I  ürünler   I  iletişim